11.05.2023

Dini İhtisas Merkezimizde Aile ve Dini Rehberlik Bürosu ve Merkezlerinde Görev Yapan Personele Yönelik Hizmet İçi Eğitim Semineri

Dini İhtisas Merkezimizde Aile ve Dini Rehberlik Bürosu ve Merkezlerinde Görev Yapan Personele Yönelik Hizmet İçi Eğitim Semineri
     Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanlığı tarafından ülke genelinde çeşitli illerde Aile ve Dini Rehberlik Bürolarında (ADRB) görev yapan Din görevlilerine yönelik hizmet içi eğitim semineri başladı.
     Seminerin açılış programına Din Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Dr. Şaban Kondi, Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sayın Dr. Elif Arslan, İl Müftümüz Sayın Ali Gülden, Şehit İbrahim Yılmaz Dini İhtisas Merkezi Müdürü Sayın Zeki Günbey katıldı.
     Yozgat Şehit İbrahim Yılmaz Dini İhtisas Merkezi'nde başlayan eğitim semineri, Kur'an-ı Kerim tilaveti sonrası Din Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Dr. Şaban Kondi' nin yaptığı konuşmalarıyla başladı. Yaptığı konuşmada Kondi, "Arkadaşlar siz insanları iyiye güzele davet ediyorsunuz, hayra davet ediyorsunuz. Sizin davetinizden daha güzel bir davet yok. Arkadaşlar, biz bu dini anlatmakla yükümlüyüz, sorumluyuz. Aile ve Dini Rehberlik anlamında yaptığınız her faaliyet için teşekkür ediyor, vazifenizde kolaylıklar diliyorum." İfadelerini kullandı.
   Aile ve Dini Rehberlik Büro/Merkezlerinde görev yapan Din görevlilerine yönelik düzenlenen hizmet içi eğitimi beş gün sürecek.