08.06.2023

Dini İhtisas Merkezimiz Diyanet Akademisi Aday Din Görevlileri Eğitimi 1. Dönem Açılış Programı

     Dini İhtisas Merkezimiz Diyanet Akademisi Aday Din Görevlileri Eğitimi 1. Dönem Açılış Programı Valimiz Sayın Ziya POLAT'ın katılımlarıyla gerçekleşti.

     Program Kur'an Tilavetiyle başladıktan sonra Eğitim Merkezi Müdür Vekilimiz Sayın Orhan YİĞİT'in selamlama konuşmasıyla devam etti.

      Diyanet İşleri Başkanlığı 1. Hukuk Müşaviri Sayın Selami AÇAN Diyanet Akademisi hakkında bilgilendirmeler yaptı. Diyanet Akademisi yıllar öncesinden özlemini duyduğumuz ideal bir yapı olarak tasavvur ettiğimiz diyanette görev yapacak arkadaşlarımızın özellikle böylesine bir eğitim ortamından geçmesini arzuladığımız bir hedefti ve gerçekleşti. İmam Hatip adaylarımıza mesleki misyon ve örnek şahsiyet olma konusunda telkinlerde bulundu.

      Valimiz Sayın Ziya POLAT "Hitaplarında gönüllere dokunacak arkadaşlar istiyoruz, milletimizin ihtiyaç duyduğu anlarda sahada olan arkadaşlar istiyoruz, imanlı ve inançlı nesiller yetiştirecek arkadaşlar istiyoruz, devletimizin emrinde milletimizin hizmetinde olmaya gayret eden arkadaşlar isitiyoruz" dedi.

       2019 yılında eğitime başlayan Şehit İbrahim Yılmaz Dini İhtisas Merkezi'nde 220 aday din görevlisi eğitim alacak. 8 ay sürecek olan eğitimlerden başarılı olarak ayrılan aday din görevlileri, sözleşmeli imam hatip olarak atanmaya hak kazanacak.