29.05.2024

Bozok Üniversitesi Bilal Şahin İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Orhan YILMAZ “Sünneti Anlamada Araç-Amaç İlişkisi” konulu konferans verdi.

Bozok Üniversitesi Bilal Şahin İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Orhan YILMAZ, Yozgat Şehit İbrahim Yılmaz Dini İhtisas Merkezi Aday Din Görevlilerimiz ile bir araya geldi. Ziyarette, Doç. Dr. Orhan YILMAZ’a Dini İhtisas Merkezi Müdürü Mehmet Fudayl ERKOÇ eşlik etti. Aday din görevlilerimizden Fırat Güler’in Kur’ân-ı Kerîm tilâveti ile başlayan konferansa Eğitim Görevlileri de iştirak etti. Sayın YILMAZ “Sünneti Anlamada Amaç-Araç İlişkisi” konulu konferansında:

 

“Neredeyse sosyal hayatın tamamını kuşatan, Hz. Peygamber'in (SAV) sünnetini tatbik etmede esas olan amaçlardır. Araçlar zaman ve zemine göre değişebilir, yerel kültürel ve tarihsel olabilir. Ancak amaçlar değişmez, sabittir, evrensellik arz eder ve kıyamete kadar müminlere klavuzluk etmeye devam edecektir.” dedi.


Dini İhtisas Merkezi Müdürümüz Mehmet Fudayl ERKOÇ, program sonrası Doç. Dr. Orhan YILMAZ’a verdiği konferanstan dolayı teşekkür etti.